Telewizja przemysłowa (CCTV - Closed Circuit Television)

 

Telewizja przemysłowa (CCTV - Closed Circuit Television) jest jednym z najefektywniejszych i najbardziej wydajnych systemów nadzoru obiektów oraz zdarzeń. Jest ona niezbednym wyposazeniem sklepów, stacji benzynowych, banków, zakladów pracy. Coraz czesciej jest stosowana przez osoby prywatne do obserwacji otoczenia domów. Nowoczesne technologie informatyczne wkroczyły w tematykę telewizji przemysłowej, wprowadzając cyfrowy zapis obrazu zastępując tym samym drogie systemy analogowe. Dodatkowo, pojawiła się możliwość wglądu czy też obsługi systemów zdalnie przez Internet.

 

cctv1


Co daje nam CCTV ? :

  • kontrolę nad pracownikami
  • informację o zdarzeniach
  • rejestrację zdarzeń
  • lepszą ochronę terenu i pomieszczeń
  • bezpieczeństwo
  • ograniczenie kradzieży i rozbojów
  • dowód podczas wyjaśniania nieporozumienia

 

KAMERY DLA DOMU
System CCTV w domu, nie tylko pomoże nam zabezpieczyć nasz dobytek. Dzięki podłączeniu do sieci INTERNET, kamery mogą pomagać w codziennym życiu. Niezależnie od odległości, w każdej chwili możemy sprawdzić co robią nasze dzieci, jak opiekuje się nimi niania, lub czy starsza osoba nie potrzebuje naszej pomocy.

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA DLA SZKÓŁ
Systemy monitoringu wizyjnego to doskonałe rozwiązanie pozwalające przede wszystkim zapobiegać potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom!
W czasach narastającej fali przemocy, agresji, kradzieży oraz wszechobecnych narkotyków odpowiednio usytuowane kamery pozwolą obserwować oraz rejestrować co dzieje sie na korytarzach, boisku szkolnym czy w najblizszym otoczeniu placówki

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA DLA FIRM
Instalujemy także kamery dla firm i przedsiębiorstw oraz instytucji o szczególnych wymaganiach w zakresie zabezpieczeń. Nasze systemy kamer zabezpieczają zarówno strategiczne pomieszczenia w biurach, jak również tereny zewnętrzne, obszary produkcyjne oraz przekazują wizję z miejsc niedostępnych dla ludzi ze względów bezpieczeństwa. Telewizja przemysłowa w magazynach, pozwala nadzorować pracę oraz ruch w poszczególnych obszarach oraz zabezpieczać strefy załadunku i wyładunku towarów!

Jak to wygląda w praktyce ? :
1.PROJEKT
Każda instalacja wykonywa przez naszą firmę poprzedzana jest
szczegółowymi konsultacjami z Państwem, analizą obiektu oraz wymagań, jakie ma spełniać. Jest to bardzo istotny etap, ponieważ telewizja przemysłowa daje bardzo wiele możliwości. Kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu oraz kosztorysu, który uwzględnia koszty usługi oraz materiałów.

2.MONTAŻ
W ramach usług zwiazanych z montażem i uruchamianiem systemów CCTV wykonujemy całą infrastrukturę kablową, dobór i montaż sprzętu, uruchomienie i konfiguracja, a co najważniejsze uczymy naszych klientów poprzez szkolenia w jaki sposób maksymalnie wykorzystać zainstalowany sprzęt CCTV.
Montujemy kamery zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Stałe i na głowicach obrotowych, czarno-białe i kolorowe, ze stałymi obiektywami i z zoomem. W sytuacji gdy teren na zewnątrz obiektu jest niedostatecznie oświetlony stosujemy promienniki podczerwieni bądź dodatkowe oświetlenie halogenowe. Kamery poprzez dzielniki, multipleksery lub rejestratory cyfrowe podłącza się do monitora.
Telewizja przemysłowa może być podłączona do internetu, wówczas istnieje możliwość podglądu sytuacji z innego miejsca niż zainstalowany rejestrator.

3.KONSERWACJA
Konserwacja systemu TV przemysłowej polega na okresowej regulacji kamer, przesłon obiektywu, czyszczeniu obudów; okresowym przeglądzie urządzeń rejestrujących obraz.

 

CCTV IP

 

Specjalizujemy się w kompleksowych usługach dotyczących systemów MEGAPIKSELOWEGO MONITORINGU CCTV IP - projektowaniu, montażu oraz konserwacji. Dzięki doświadczeniu, oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej, zebraliśmy bardzo dużą ilość wiedzy praktycznej, która w tak zaawansowanych systemach jakimi są CCTV IP jest wręcz bezcenna. To właśnie dzięki doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu w pełni profesjonalną obsługę, doradztwo, projekt, oraz szybki i fachowy montaż wraz z instalacją systemu. Wieloletnia współpraca z bezpośrednimi importerami czy też producentami sprzętu, pozwala nam również być firmą bardzo konkurencyjną.

                                                                                                                                           cctvip


Przemysłowe kamery megapikselowe to nowoczesne urządzenia charakteryzujące się fantastyczną jakością obrazu. Kamery megapikselowe stanowią doskonałą alternatywę dla dotychczasowych kamer przemysłowych, których najwyższa rozdzielczość wynosiła tylko 720 x 576 pikseli (0,4 Mpx).
W przypadku w pełni cyfrowych systemów monitoringu korzystających z technologii IP ograniczenie rozdzielczości nie istnieje. W takich systemach wizyjnych każdy rozmiar obrazu jest możliwy, o ile kamera jest w stanie go obsłużyć. Pozwala to na zapis obrazów o rozmiarach zależnych jedynie od możliwości i parametrów danej kamery IP. Możliwość generowania obrazów o dowolnym rozmiarze, zdecydowanie ułatwia dostosowanie rozmiarów obrazu do wymagań danego systemu monitoringu wizyjnego.
Dodatkowym atutem tego typu urządzeń, jest możliwość powiększania dowolnych fragmentów obrazu. Największą zaletą przemysłowych kamer megapikselowych nad poprzednim rozwiązaniem jest to, że mimo powiększenia i obserwacji na ekranie monitora powiększonego wycinka obrazu, nagrywany jest cały obszar. Kamery megapikselowe doskonale nadają się do systemów CCTV, w których ogromny nacisk kładzie się przede wszystkim na doskonałe odwzorowanie nawet najmniejszych szczegółów monitorowanego obiektu.


xcif_graphic


Wbrew ogólnej opinii nowoczesne systemy CCTV IP nie muszą być wcale droższe w montażu i utrzymaniu niż tradycyjne systemy monitoringu.
Dzięki dużej rozdzielczości możemy np. 5 kamer analogowych, zastąpić jedną kamerą
2Megapikselową. Mniejsza liczba kamer przemysłowych wiąże się z niższymi kosztami oraz krótszym czasem ich instalacji oraz konserwacji. Dodatkowo obsługa mniejszej liczby kamer CCTV znacznie ułatwia pracę operatowi, który skupia się na mniejszej liczbie obrazów, a co za tym idzie pracuje efektywniej.
Reasumując, systemy monitoringu oparte na sieciach komputerowych IP, to nie tylko niezwykle elastyczne i funkcjonalne instalacje ale także systemy pozwalające na prosty i zdalny nadzór. Megapikselowe kamery przemysłowe powoli zaczynają wyznaczać nowe kierunki w systemach telewizji przemysłowej. Kamery megapikselowe są w stanie skutecznie zastąpić standardowe kamery stacjonarne oraz kamery obrotowe. Ponadto, wymagania odnośnie kamer megapikselowych oraz kwestia ekonomiczna w cale nie wygląda gorzej w porównaniu z systemami telewizji przemysłowej, bazujących na kamerach CCTV o standardowej rozdzielczości. Można nawet powiedzieć, że obie te kwestie z każdym miesiącem prezentują się coraz korzystniej i z całą pewnością w najbliższej przyszłości dorównają systemom o standardowej rozdzielczości.